Poslední příspěvky

Tagy

Zatím žádné tagy

Ženeva

Jednoho půvabného dne v dubnu jsem opět učiňovala různá rozhodnutí a jedno z nich bylo jet v létě podívat se do světa. Osud tomu chtěl a na fíbíčku se mi ukázaly přijatelně drahé letenky do Ženevy. V Ženevě jsem ještě nebyla, tak proč ne teď? Nuže koupila jsem letenky na Swiss airlines a v červenci se jelo. Musím říct, že jejich aerolinky jsou výborné! Stewardi byli veselé kopy a rozdávali hromadu preclíků s máslem a švýcarské čokoládky. Sen. Leč je Švýcarsko neskutečně drahé má i pár věcí zadarmo, za které byste museli jinde platit. Tak například vlak z letiště nebo kola na 4 hodiny nebo pitnou vodu všude po městě. Přijely (my ženy) jsme tedy z letiště a vydaly se na průzkum. Pro tentokrát jsme si stáhly i appku Visit a city, kde máte vypsaná nejrůznější památky po městech.

Vydaly jsme se tedy občíhnout kostel Saint Pierre z jehož věže je výhled na město. Poté pod Jet d'Eau (čti ŽD) - vodotrysk, která stříká 140 m vysoko a také do muzea, které je rovněž zadarmo (nestříká do muzea, jen jsem tam šly). Když nám byl hic, tak jsme vlezly do jezera což bylo něco úžasně nádherného. Půjčily jsme si kola a jely se podívat na OSN, kde shodou okolností byly fontánky též a v horkých letních dnech nebylo nic lepšího než se pod nima projíždět na kole za zvuků demonstrujících číňanů. Též jsme se rozhodly, že si vyšlápnem na horu, která byla již na francouzké straně a z které je výhled na Monc Blanc. Nicméně jsme měly jen sandále a bylo nam nedoporučeno tam v nich lézt. Tak jsme jely lanovkou no. Zbytek času jsme se pak válely v místních krásných parcích na skvělých tibetských dekách.

Z Ženevy jsem byla každopádně unešená. Všude čisto, všude koše na třídění a všude pitná voda. To je prostě ekologický ráj.

Co jsme jedly? Jednou jsme byly v eMSí a to když jsme nemohly najít žádný obchod. Další den jsme ho objevily hned na nádráží tak jsme si pak kupovaly jídlo na celý den tam. Kde jsme spaly? Nečekala jsem to, ale není sranda najít bydlení přes couchsurfing v červenci. Nakonec jsme udělala public trip a bydlení nám nabídl týpek z Nyonu (město za Ženevou), takže jsme každý večer za těžký prachy jezdily tam. Kdybychom spaly v parku udělaly bychom líp.

Sranda na závěr. Všude jezdila auta s finskou značkou. Dva dny jsem nad tím usilovně přemýšlela, proč je ti proklatí finové tak okupujou. Ha a oni je neokupujou! Byli to celou dobu francouzci! To bylo zjištění...

Z Ženevy jsme ovšem nejely rovnou domů, ale pokračovaly v našem evropském turné. Co bylo dál se ale dozvíte až příště :)

#ženeva #ekologie #nature #hory #příroda

©2017 by Objevuj.com. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now