Poslední příspěvky

Tagy

Zatím žádné tagy

Moje chýše

Jak vypadá můj pokoj? Otázka, která zajímá mnoho lidí.

Když jsem zjistila, kolik takový pokoj stojí a to upozorňuju, že je jedna z nejlevnějších variant, čekala jsem prosvětlený pokojíček s nebesama nad postelí z masivního dubu a křišťálový lustr. Pak ale přijedete do své studentské vesničky jménem Sogn (která je z venčí opravdu rozkošná), po tom co se vláčíte s dvacetikilovým kufrem a zjistíte, že vaše kolej v Olomouci je zlatá. Vejdete do kuchyně, otevřete ledničku a zemřete. V lepším případě budete jen nasraní, že za tohle chtějí 3323noků (vynásob třemi).Wtf?!?! Vejdete do pokojíčku, který je opravdu maličký a víte co tam není? Hm? Ano správně, nic tam není. Jen stůl, postel, skříň a nějaká police. Navíc je tu neskutečná zima. Aspoň, že je tu díra na internety, ale router si musíte stejně vzít svůj.

Já jsem samozřejmě byla velice inteligentní a vzala jsem si s sebou spacák, ti co to neudělali, první noc promrzli, neboť vytopit to je nadlidský výkon.

Den po příjezdu jsme se vydaly s dívkami do svatostánku všech chudých domácností - IKEI. Hooodně zvažujete jestli si něco koupíte, protože co pak s tím, že? Koupím si lampu za 60noků? Ne! Svíčky jsou levnější, hřbitovní v REMĚ 1000 ještě levnější - 2ks za 11nok, great. Koupím si závěsy ať to mám útulné? Haha, ne. A co zrcátko, ať je aspoň můj obličej krásný, když už ze mě není fashionistka, která by se mohla sdílet na #dnesnosím. Ne! Budu spoléhat na přirozenou krásu a čistou duši.

Teď dám velice dobrou radu nově příchozím. Předtím než pojedete do IKEI (určitě si vyrobte IKEA family!), podívejte se na půdu, prohledejte kuchyň a jděte do Knutepunktetu, kde leží věci zadarmo a ušetříte na dvě piva. Toť důvod proč mám závěs i lampu. Zrcátko je nakonec z Tigera, kde bylo levnější, ale den na to jsem našla jedno na té půdě (kde jsou mimo jiné i např. běžky, celá postel, polštáře, věci na vaření, učebnice, které jsou tu dražší než kolo atd.). Kuchyně jsou všechny plně vybavené od předešlých studentů, takže jsem si koupila jen mísu, která je nezbytnou součástí každé domácnosti.

Co se týče mých spolubydel. Bydlím s dvěma Němkama - Marou a Lizy (ok, vůbec nevím, jak se to píše), Dánkou Idou, která naznala, že nevyjde s 2000 eurama měsíčně. Já bych si za to koupila celé Česko i s váma všema. Máme tu i muže, Nora Kristoffera, který vyrostl na severu a viděl polární záři každý den. Všichni jsou tu fajn a všichni po sobě uklízíme. Nakonec zjistíte, že to tu není tak hrozný a že jste rádi, že bydlíte s dobrýma lidma. Jsem spoko. Jen tu v temnotě pomalu umrzám.

Toto není realita. Stažené ze stránek sio.no, takhle by to mělo vypadat. Asi mají okna na jih a já zřejmě do podzemí.

Toto je, prosím, světlo v 1 odpoledne.

Přivezla jsem si své povlečení, což mi ušetřilo mnohé. Opět jsem byla inteligentní a vzala si všechno světlé - povlečení,ručníky a kapesníky. Takže to všechno můžu prát pohromadě a ušetřit. Jedno praní stojí 20noků. Na oblečení jsem si vzala Jelena a pojedu jen na praní v ruce. Jelen na špínu jak řemen! Lampa nalezena v cizí kuchyni.

Nejlepší je vzít si vlastní láhev. Balená voda je skutečně drahá a navíc se snažíme neplýtvat plastem. Já mám značku Klean Kanteen, která je prý recyklovatelná a jsem spoko. Plakát je z IKEI ve slevě za 9noků.

Jako každá moderní žena i já vlastním pivní encyklopedii. Vzhledem k zapomenuté čtečce je to jediná česká kniha, kterou tu budu půlroku číst. Nádobí Kupilka - recyklované, recyklovatelné, lehké, skvělé. Homemade dort z Tigera - o něm příště. Ty dvě karty dole slouží k ledasčemu - odemykání dveří, půdy, asi i školy nebo co. Taky k prádelně.

Růže najité při dumpster divingu a krásná svíce z které vám nechytnou závěsy. Snové zákoutí.

Kuchyň s balkónem. Levá lednice již čistá. Pravá se nedoporučuje otevírat, nechcete-li odejít do věčných lovišť.

Otevřela jsem si záchranou stanici pro květiny. Toto je bazalka. Jmenuje se Bazalka. Pokud by někdo měl zájem přispět na charitu a zachránit víc květin, dejte mi vědět a já vám sdělím číslo svého účtu.

Toť chodba. Chtěla bych říct, že ten obzor padá i ve skutečnosti, ale nepadá. Jen jsem blbej fotograf.

Fotky koupelny, který jsou obě hodně špatný. Každopádně je tu vyhřívaná podlaha a to špatný není ani trochu.

Toto jsou dva mé upgrady. V dobách bez zrcadla jsem byla nucena využívat jen tuto mrňku. Nutno říct, že ten diář, na kterém leží, je nejlepší na světě. Doporučen mou takřka sestrou, již změnil život několika lidem. Opět recyklovaný, recyklovatelný, použitelný další rok, handmade, každý kus originál a navíc vyrobený v Česku.

Takhle se suší na kolejích.

Btw. vím, že váš rozčiluje ten proužek nahoře, protože ty fotky nejsou vidět celé. Mě taky, ale nejde mi zmenšit. Takže sorry.

#sogn #oslo #erasmus #norsko #studentlife

©2017 by Objevuj.com. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now