Poslední příspěvky

Tagy

Zatím žádné tagy

Roadtrip po Holandsku

O pár měsíců později ale přece! Je tu příspěvěk o roadtripu po Holandsku. Jupí.

Jednoho dne jsem dostala zprávu od Teryny jestli náhodou nechcem jet do Holandska neboť letenky jsou super levný. Z Brna do Eindhovenu za 7 kil. To se neodmítá. Takže se jelo. První zastávka byla v Eindhovenu kam jsme přijely až odpoledne, takže jsme se procházely po parku blízko nádraží a hned poté jsme šly hledat naší airbnb chýši. Boží domeček s terasou a shodou okolností pan majitel pracoval v Praze. Svět je prostě malej. Skočily jsme si do již zmiňovaného Albert Heijn pro ty saláty za 3 éčka o kterých jsem psala a pro sixpack oblíbených Hoegaardenů. Ostatně tohle byla naše obživa po celou dobu výletu.

Už doma jsme si zarezervovaly přes Flixbus všechny cesty. První cesta byla z Eindhovenu do Amsterdamu. Vyrazily jsme brzo ráno a strávily den poflakováním se po městě a nasáváním atmošky. Samosebou jsme opět vyrazily do skanzenu Zaanse Schans a ochutnaly čokolády, sýry a viděly výrobu dřeváků. Protože jsme nechtěly zůstávat přes noc, tak jsme si zarezervovaly bus na večer směr Den Haag. No to ti bylo krásný město, prošly jsme ještě večer centrum a čekaly na couchsurfing týpka co nás nechá u sebe. Mezitím jsme si skočily do Starbucksu a chtěly jsme si dát jiný jména - já byla Koza a holky byly Jouda a Telátko akorát jsme netušily, že pan barista je slovák.:D Tak jsme si našly novýho kamaráda, kterýho jsme potkaly i další den ve městě.

Byt Caspera, couchsurfera, byl naprosto impresivní. Navíc bydlel asi v sedmnáctým patře a měl obří okno s výhledem na celý Den Haag. Ráno nás vzal po městě a ukázal nám pěkný zakoutíčka. Potom už jsme šly bez něj k moři a cachtaly jsme se a prostě bylo to super.

Další zastávka byla Rotterdam. V ošklivějším městě jsem už dlouho nebyla. Splácáný všechno možný i nemožný dohromady. Ti architekti museli bejt asi slepí nebo já si to nedokážu jinak vysvětlit. Knihovna wannabe Centre Pompidou, ty jejich přiblblý domky, který mají prý evokoval les, ale víc nepraktickou věc na světě asi nepotkáte. A nakonec ten divnej velkej barák, kterej má po stropě obří zeleniny, ovoce a hmyz. Nechápu to. Strávily jsme opět noc přes couchsurfing. Muž byl milý a říkal nám asi všelijaký zajímavosti o Rotterdamu, nicméně jsme mu nerozuměly ani slovo, takže vám nic nepovím.

Další den už jsme mazaly rychle pryč z tohohle divnýho místa zpět do krásnýho Eindhovenu. Brzičko ráno už jsme vyrazily na letiště a zpátky domů.

#holandsko #amsterdam #denhaag #rotterdam #eindhoven

©2017 by Objevuj.com. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now