Poslední příspěvky

Tagy

Zatím žádné tagy

Benátky

Dlouho jsem přemýšlela proč se mi Benátky tak líbily. Co na nich bylo jiný (krom všech těch stok) než na jiných Italských městech. A pak mi došlo, že to dělají ty nádraží. Téměř do jakýhokoliv města přijedete, vyjdete z nádraží do všech možnejch fekálií, feťáckýho parku, partiček bezďáků a dalších divnolidí, nicméně v Benátkách to tak neni. První nádraží - Mestre, to je přesně to co jsem teď popsala, ale nádraží v centru Benátek - Santa Lucia to je jinčí kafe. Vystoupíš, hned naproti kostel, lodičky a samá historie a nádhera. Takže proto.

Každopádně velkej plusovej bod to má díky lidem, kteří nám dali kartu na MHD zadara a tím pádem cestování po Benátkách bylo hned o level vejš (ty lístky stojí 20€ na den, takže bychom si je nekoupili).

Na gondole se člověk projede za krásných 80 eur, což v přepočtu dělá 80 piv. Je to tedy k zamyšlení... Pro chudý a blbý (z vlastní zkušenosti): v kavárnách mají dvě ceny. 'AL BANCO', tedy na baru je vždycky levnější, a to o dost, než 'AL TAVOLO', tedy u stolu. Ačkoliv, jestli jezdíte na gondolách, tak tohle vám je už asi šumák.

Mimo jiné je i na Benátkách skvělý, že jakmile vás začnou štvát turisti, což se stane během tří minut, tak prostě jen zahnete za roh a nepotkáte ani nohu. A nebo pokud se jim chcete vyhnout ještě víc, jděte do města až po osmé večer. Asiati jsou uťapkaný, rodičové dávají spát svá háďata a centrum patří jen pár vyvoleným. Což se obzvlášť u San Marca bude hodit.

San Marco za svitu měsíčku a lamp. Takhle prázdno tam přes den rozhodně není.

Most vzdechů. Tento název nese proto, že dřív byli přes něj vedeni vězni do vězení a byli z toho tak hotoví, že hodně nešťastně vzdychali. Zločin se nevyplácí, přátelé!

Tohle byla taková krásně pohodička. Z jedný strany se to může zdát jako obyč trafika, ale každá mince má dvě strany. To platí i u zdánlivě obyč trafikách a zdánlivě obyč trafikantech.

Abych to shrnula.

- Je to velmi drahé město.

- Je tam velmi mnoho turistů.

- Fakt je to lepší s mapou.

- Nehejtím, takže to za to stojí.

#itálie #benátky #venice #křížovévýpravy

©2017 by Objevuj.com. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now