Poslední příspěvky

Tagy

Zatím žádné tagy

Jak získat víza do Indie

I když se cestuje zemí křížem krážem, stejně do některých zemí potřebujeme víza. Dneska si stručně řeknem, jak vyřídit ta Indická, abychom nemuseli 3x na ambasádu. Před cestou do Indie je potřeba si vyřídit víza, což už lze jednoduše udělat přes internet. Když si ale vymýšlíte kraviny, jakože se do Indie dostavíte pěšky, jsou nutná víza obyčejná. S tím souvisí výlet na ambasádu, kde musíte předložit možné i nemožné, aby vás nevyhodili (tak jako nás).

V první řadě si na této stránce vyplníme formulář 'Regular Visa Application', který pak vytiskneme a vezmeme s sebou. Mě se to na poslední stránce seklo a já trubka si neopsala identifikační číslo, a tak jsem to musela dělat znova. Tak pozor.

Další věcí, kterou musíme doložit jsou zpáteční letenky, a to i když letíte do jiné země. My letíme do Nepálu odkud pak potrajdáme do Indie a museli jsme doložit i tyhle letenky. Když jste bez plánu, tak si nějaký rezervujte, ale neplaťte, rezervace jim stačí.

Itinerář cesty jsem si napsala ručně, ale s tím mě paní vyhodila. Takže důstojně na počítači a anglicky. Pas i jeho kopie. Musí mít platnost 6 měsíců po překročení hranice. Pas si tam nechají, tak s ním na týden nepočítejte.

Fotku 5x5 cm je potřeba mít též. Ideálně tutéž, kterou jste přidali k formuláři. Tenhle rozměr je pitomej, ale vyřešila jsem v DéeMku v sekci 'koláž'. Když budete trochu dobrý, tak se zvládnete trefit do rozměrů. V fotografa necháte 2 kila. Cena víz je 2120 Kč. Doporučuju přijít hned po otevíračce, zvlášť pokud nejste z Prahy. Kdyby vám něco scházelo, stihnete to ještě dotisknout v copycentru. Stav žádosti můžeme čekovat na této stránce, k vyzvednutí bývají do 7 dnů mezi 16. a 17. hodinou. Občas mají i Indové svátky, a to je zavřeno (občas přijede i prezident a to je taky zavřeno). Skočit vám tam může i někdo jiný, stačí když mu předáte stvrzenku o zaplacení. Víza se vydávají jen na 180 dní a platí ode dne schválení! Tak s tím počítejte při koupi letenek. Užijte si Indii a mějte se náramně =)

#indie #víza

©2017 by Objevuj.com. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now