Poslední příspěvky

Tagy

Zatím žádné tagy

Jak na stopování

Léto. Léto je čas kdy všichni vyráží do světa, tudíž je všechno nechutně předražený. Jak je známo, nejlíp se peníze šetří na těch nejdražších položkách, což bývá cesta a bydlení (o něm příště). Zdali máte rádi lidi aspoň trochu, není lepší šetření za dopravu než stopování. Stopování je strašně moc super, ale chce to nějaké menší know-how do začátku.

Prvně vám vysvětlím, proč je to tak super. -Poznáte príma lidi (a zjistíte, že ne každý muslim je terorista) -Nenudíte se po cestě vlakem/autobusem -Je to zadara -Hodně z nich vás hodí před barák, takže nemusíte chodit štreky z nádru

-Některé z nich si budete pamatovat navždycky -Naučíte se používat telepatii

-Budete věřit v dobro lidstva

-Může vás hřát u srdce, že uhlíková stopa způsobená tímhle cestováním není vaše vina

To jsou myslím dobré důvody proč se vydat na tuto pouť.

Nyní k tomu jak na to.

Ke stopování potřebujete jen 4 základní věci:

-Karton - tak velký aby šel nápis přečíst z dálky -Lihovky - těch radši víc do foroty

-Sladkosti - až budete nasraní, že vám nikdo nezastavuje, tak bonbónek to spraví

-Dobrou náladu :D hehe

Na hitchwiki si uděláme průzkum, kam je nejlepší jít stopovat. Z centra se to totiž dělá blbě, vždy je lepší se vydat za město. Ideální je si udělat printscreeny ať nemusíte spoléhat na internety.

Dojtrajdáme na místo a občíhneme terén. Důležitý je abyste stáli bezpečně a nepřejel vás žádný kamion. I když ty teď maj práci v obchoďácích. Taky je důležitý aby za vámi bylo místo kde bude moct váš budoucí kámoš zastavit a vy mohli bezpečně naskočit.

Dle mého vědeckého průzkumu jsou dobré autobusové zastávky a nájezdy na dálnici, kde zastavuje vůbec nejvíc lidí. Nestůjte hned za zatáčkou, ale tak aby ten člověk měl čas se rozhodnout, zdali chce udělat dobrý skutek a jít do nebe či shnít v pekle.

Tady můžete spatřit Terynu stojící na nájezdu na dálnici. Za ní je možný v pohodě zastavit, je tam místo a řidiči mají rozhled. Pártykára zastavila, máme radost, ale nechvalme dne před večerem. Než naskočíte, vždycky se zeptejte, kam jedou a jestli je to alespoň po cestě do vaší destinace. Někteří, právě proto, že nechtějí hnít, zastaví, i když jedou úplně jinam. Pokud se držíte zuby-nehty hesla ''cesta je cíl'' pak je to v pořádku. Nicméně pokud prostě chcete jen z A do B počkejte si na dalšího převozníka.

Už si to frčíme, bavíme se s lidma a alles gut. Pokud jedou až do cíle není moc co řešit, jen ať vás nevyhodí někde na okraji. Pokud vás jen popovážejí, tak se hlavně domluvte na místo, kde vás vyhodí a vy můžete pohodlně pokračovat. Fakt blbý jsou odpočívadla na dálnici. Jednou nás týpek vyhodil takhle na odpočívadle, kde nikdo nezastavoval a auta jezdili moc rychle, museli jsme doťapkat na nejbližší sjezd přes bahnitý pole.

Může se stát, že někde budete čekat dýl, což může být trochu stresující. Nejlepší je si vymyslet nějakou hru. Pak už vás nic nerozhodí.

Jak vidíte je to zcela jednoduché. Lidi jsou hodní a pomůžou. Někteří vás nechají u sebe přespat nebo vám koupí svačinku. Důležitý je být trpělivý a usmívat se. Kdo by taky vozil zachmuřený lidi.

''Tito stopaři jsou doporučeni'' napsala Helle, o které jsem psala v minulém článku a která je důkazem toho, že svět je v pořádku. Btw. ta trojuhelníková cedule se drží mnohem líp než klasická

A když nikdo ne a ne zastavit nebojte se stopovacího tance. :D

#stopování #lowcost

©2017 by Objevuj.com. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now