Poslední příspěvky

Tagy

Zatím žádné tagy

Jak udržet planetu čistější 3. část

Včera byl Mezinárodní den Země! Ideální čas na to, vydat poslední článek o snížení odpadu.

Před pár dny se mi na fíbíčku furt objevovala zpráva, že ve Španělsku našli mrtvýho vorvaně s 29 kg plastu v žaludku, což ho tedy i zabilo. Z toho vyplývá, že už je to fakt kritický a MUSÍME plasty omezit.

Pojďme si říct posledních pár tipů jak na to.

Alobal / fólie Svačinka sem, zbytek jídla tam, všechno to zabalíme. Fólie se navíc vždycky slepí, protože máme obě ruce levý a musíme šmiknout další kousek. Přitom existuje jedna, zcela jednoduchá a levnější varianta. Voskované ubrousky! Dají se už i snadno sehnat, ale vyrobit je, není problém. Stačí uklohnit kus látky, nastrouhat na to rovnoměrně vosk a dát na chvíli do trouby. Vodu to nepropustí, krásně obalí to, co chceš a pak to stačí jen otřít. Zupa věc.

Čističe Milion čističů na milion povrchů. Zbytečný. Z velký části všechno vyřeší soda, citron a ocet. Ocet se dá vyrobit i doma a citron koneckonců taky. Navíc nevypouštíte ty chemický fekálie do odpadních vod.

Ušnice Všechno na těle má svůj důvod. Lidi si vymysleli různý kraviny s tím, že je to hygieničtější. Třeba holení, obřízky nebo šťourání uší. Ten žlutej kekel v uších tam je, aby je chránil, a proto bychom do něj neměli šťourat tyčinkama. Máme přeci prsty! Kdo se rád nešťourá v uších, hm? Anebo alternativa prstů, taková pěkná bambusová tyčinka. Pokud na nich přece jen trváte, v déemku mají papírový.

Kosmetika Chcem bejt krásný, že jo. Ale potřebujem mít 29 krémů, když stačí bambucký máslo? 4 řasenky? 15 mýdel na vaně? Navíc všechno testovaný na zvířatech? Nepotřebujem. Dopotřebujte co máte, anebo to rozdejte kámoškám. Aspoň se pak na vanu vejde láhev vína, která je tam, ruku na srdce, důležitější.

Holítka I když nás to otravuje, holíme se jak divý. Žiletka střídá žiletku a v koši se nám to pěkně kupí. Máme 3 možnosti, jak tomu zamezit. Můžeme si koupit starý dobrý holící strojky na žiletky (což nakonec vyjde o dost levněji), můžeme si koupit žiletky, alespoň z recyklovaného plastu, netestovaný na zvěři, anebo má oblíbená, můžeme se přestat holit, stejně to pak kouše jak pes.

Tak nezapomeňme, že dovopravdicky žádná Planeta B neexistuje. Čau =)

#plastjepast #savetheplanet #ekologie #zerowaste

©2017 by Objevuj.com. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now