Poslední příspěvky

Tagy

Zatím žádné tagy

Poerasmový psaní

Ježiš ten nadpis zní blbě. No ale jsem přežraná, tak můj mozek není schopný vymyslet nic lepšího. Nechme to být a uchylme se k tomu hlavnímu - shrnutí mého ''studijního'' pobytu. To ''studijního'' je v uvozovkách proto, protože jsem tu moc neštudovala. Ne, že bych neměla co študovat, ale jednoduše jsem ničemu nerozuměla. Proč se tím tedy trápit, že?

Na erasmus jsem chtěla jet jen ze dvou důvodů: 1. zlepšit angličtinu 2. osamostatnit se (+ jeden sobeckej. Chtěla jsem mít kamísky z různých koutů světa, abych pak měla kde bydlet až tam pojedu :D) Nedopadlo to dle očekávání. 1. Angličtina..heh..jak to říct. No umím možná o 3 slovíčka víc. Načež jsem dalších 1358 zapomněla. Takže to nic. 2. Na nějaký osamostatňování se můžu vykašlat. Chci za mamkou a taťkou. (Ale můžu jet do Litvy, Itošky, Německa a Dánska takže jupí, úspěch.) Co jsem tu zjistila? 1. Není to tu ekologickej ráj, jak jsem očekávala. Nic lepšího než v Jihlavě jsem zatím neviděla. 2. Česko je skvělý. 3. Dumpster diving je skvělej. 4. Italové jsou přemnožený.

5. Taky jsem zjistila, že mě absolutně nebaví študovat. Od studentky dějin umění by člověk očekával, že budu mít ICOM kartu do všech muzeí světa a stanovat před galerií abych mohla vidět každou exhibici jako první a následně utratit všechen peníz za magnetku s Munchem. Pravda je taková, že do muzeí jsem chodila až poslední týden erasmu a jen proto, že mi někdo zaplatil vstup. Místo mluvení o tom, čím jsou Norští malíři ovlivněni jsem přemýšlela, co bude k večeři.

A vůbec, jezdit do Norska na erasmus je kravina. Alkohol je tu děsně drahej, cestování je drahý, jídlo je drahý a nemůžete si ani skočit do kávovny na dortík abyste si obalili nervy z toho jak je všechno drahý, protože je taky děsně drahej.

Kachna, která žere párky.

Nahatí chlapi ve Vigeland parku.

Po všech vašich plážovejch fotkách z jihu, jsme se rozhodly vokoštovat zdejší moře taky.

Květen v Norsku. 25°C. Léto.

V únorových depkách jsem chtěla změnit trvalé bydliště.

edit. po měsíci: Dělala jsem poerasmový anglický testy a vyšla mi C1, což je důkaz toho, že člověk nemůže už věřit ničemu. A vlastně to tam bylo dobrý. Hm jo.

#erasmus #norsko #oslo #hlubokýmyšlenky

©2017 by Objevuj.com. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now