Poslední příspěvky

Tagy

Zatím žádné tagy

Workaway v Dolomitech

Cestování nám začalo nádherně. Stopem jsme se dostali přes Salzburg, Zell am See, Bolzano a Trento až do naší cílové destinace - Feltre. Teda aspoň pro měsíc září. Blízko Feltre jsme totiž měli zůstat do konce září v BnBíčku, kde jsme bydleli zadarmo. Nebo teda ne úplně zadarmo, ale za pár hodin pomáhání denně. Přesně takhle funguje workaway. Je to popsaný jako dobrovolničení, ale já bych to spíš přirovnala k tomu, když jdete do reštiky, zapomenete si peněženku a pak tam musíte mejt nádobí, ale za to dobrý jídlo to stojí. Prostě něco za něco. Ty dáš cca 5 hodin denně (krom víkendů) svýho času pro práci a dostaneš za to ubytko, jídlo, zážitky, zkušenosti a jsi s místníma, takže vidíš jak to v jaký zemi fakčí.

Jak si najít svý vysněný workaway?

Zaregistruješ se na jejich stránkách, a protože v dnešním světě už je máloco zdarma, tak zaplatíš poplatek. Za jednoho 29eur/rok a za dva 38eur/rok.

Dobrý jsi tam. Vyplníš profil, přidáš fotky, ať lidi ví koho si pouští do baráku. No a už frčíš. Dáš si hostlist a hledáš, dokud nenajdeš. Můžeš si to všelijak vyfiltrovat podle země, podle druhu práce atd. To by v tom byl čert, aby si člověk z těch 30951 možností nevybral.

Já našla naše workaway vlastně náhodou. Hledala jsem spíš Rakousko a Švýcarsko, ale v postranních nabídkách se mi náhle zjevilo to pravý - BnBíčko hned u hor. Měli jsme tam takovou tu italskou pohodu, žrali jsme si výborný jídlo, pili super víno a jezdili na vejlety. Do toho jsme vždy udělali nějakou práci- přesazovali stromy, hlídali háďata a psa, zavařovali, lahvovali víno (to co jsme pak pili, žejo), stěhovali šutry atd. Každopádně bych tohle nedoporučila jako první, protože už žádný další nebude dost dobrý.

Jeden z našich výletů byl výšlap v horách k bivaku Campotorondo. Tam nebyl žádnej signál, žádní lidi, prostě jen pohoda,krb a výhled na hory. V noci tam řvali jeleni v říji a v pokoji běhaly myšky, takže hádáte správně, že jsme se nevyspali, protože jsem se bála, že mi skočí na hlavu, takže jsem musela celou noc svítit. Vlastně při tomhle našem cestování celkově zjišťuju, že se bojím snad úplně všeho. Bojfík je mnou asi dost zklamaný, ale zvládá to! Po probděný noci jsme si vyšlápli na Monte Mondo, potkali mrtvýho jelena, kterej to zřejmě s tou říjí přehnal a spadnul ze skály a sešli 30 km z kopce hraje slovní fotbal. Skvělá hra mimochodem. Další workaway už trávíme na Maltě, která není zdaleka tak dobrá jak Dolomity. Jen vyprahlá planina bez duše. Ale o tom zas jindy =) Adios!

Sem chodí krávy na letní dovolenou dávat veselé mléko na sýry.

Támhle dole je vidět náš bivak

#workaway #itálie #křížovévýpravy #dolomiti

©2017 by Objevuj.com. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now